yerba mate san remo

Yerba mate San Remo Elaborada – recenzja

San Remo to stosunkowo mało znana marka yerba mate rodem z Argentyny. Trudno znaleźć na jej temat bardziej szczegółowe informacje. Jedyną znaną mi wariacją San Remo jest klasyczna elaborada z patyczkami. Niedawno przeszła drobny lifting i jest dostępna w nowym, żółtym opakowaniu. A jak sprawdza się ukryty wewnątrz susz? Tego dowiecie się z recenzji yerba mate San Remo Elaborada!

yerba mate san remo elaborada - opakowanie

 

Yerba mate San Remo Elaborada – susz

San Remo Elaborada to pochodząca z Argentyny klasyczna yerba mate. Jej charakter  dobrze wpisuje się w tradycje tego kraju. Po otwarciu paczki, naszym oczom ukazuje się bladozielony susz z listkami o średniej gramaturze, sporą ilością patyczków i domieszką pyłu. Zapach nie jest przesadnie intensywny, minimalnie dymne akcenty dobrze łączą się z roślinną wonią całości. 

yerba mate san remo elaborada - susz

Yerba mate San Remo Elaborada – smak

Smak San Remo Elaborada nie odbiega od wrażeń zapachowych. Po dodaniu ciepłej wody, napar ładnie się pieni. Dominuje połączenie delikatnie dymnych i roślinnych akcentów, które w formie naparu nieco zyskują na mocy. Jak na argentyńską yerbę, San Remo nie jest szczególnie intensywna w smaku. Wciąż jednak cechuje się charakterystyczną goryczką. Ogólne wrażenia z picia oceniam na bardzo dobre. Yerba przypomina nieco klasyczną Taragui, jest jednak bardziej stonowana. Ponadto, cechuje się większą wydajnością. Jeszcze przy czwartym zalaniu sporego naczynka (około 300 ml), yerba wciąż oddawała swój charakterystyczny smak. 

 

Yerba mate San Remo Elaborada – werdykt

San Remo Elaborada to bardzo dobra yerba w klasycznym stylu. Nie przebija mojej ukochanej Rosamonte. Może jednak śmiało stawać w szranki z Taragui i innymi bardziej popularnymi markami z Argentyny. Z uwagi na jej niszowość, pokusiłbym się o stwierdzenie, że jest “czarnym koniem”. Na szczęście produkt jest dostępny w kilku sklepach internetowych i nie kosztuje wiele. Koniecznie jej spróbujcie. Nie mam wątpliwości, że nie będziecie tego żałować!

Ocena końcowa: 8 / 10

Nazwa: San Remo Elaborada
Producent: San Remo
Kraj pochodzenia: Argentyna
Orientacyjna cena w Polsce: 20-25 zł

>>kliknij tutaj, by zobaczyć pozostałe recenzje yerba mate<<

Dodaj komentarz