opakowanie yerba mate la merced de campo

Yerba mate La Merced de Campo – recenzja

To już trzecia recenzja yerby La Merced na tym blogu, a zatem niedługo przerobimy wszystkie pozycje marki. Dziś bierzemy na warsztat La Merced de Campo, wariację składającą się z suszu rodem z nizinnych plantacji.

Yerba mate La Merced de Campo – informacje ogólne

Szczegółowe informacje na temat La Merced, argentyńskiej marki z prowincji Corrientes należącej do przedsiębiorstwa Las Marias, znajdziecie w tej recenzji. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, La Merced de Campo bazuje na suszu pochodzącym z plantacji ostrokrzewu położonych na argentyńskich nizinach. W paczce dominują drobno cięte listki w towarzystwie niewielkiej ilości małych patyczków. Co ciekawe, praktycznie nie uświadczymy tu pyłu.

zdjęcie opakowania yerba mate la merced de campo

Yerba mate La Merced de Campo – smak i właściwości

Susz cechuje się przyjemnym aromatem o łagodnie trawiastej nucie. Nie uświadczymy tu dymu ani kwaskowych akcentów. Po dodaniu wody całość nabiera nieco bardziej zdecydowanego charakteru. Smak yerby można określić jako typowo argentyński. Nie dominuje tu ani dym, ani roślinna świeżość. Pojawia się za to delikatna goryczka w połączeniu z odrobiną subtelnej słodyczy. Z kolejnymi dolewkami wody yerba konsekwentnie traci na intensywności, by po około 700 ml zupełnie się wypłukać. Jeśli chodzi o wydajność jest więc przeciętna.

zdjęcie suszu yerba mate la merced de campo

Yerba mate La Merced de Campo – werdykt

La Merced de Campo dobrze oddaje styl argentyńskich yerba mate, a z uwagi na brak pyłu można polecić ją nawet początkującym. Jest w miarę smaczna, choć mogłaby być bardziej wydajna. Mój główny zarzut po raz kolejny dotyczy statusu “premium”, a co za tym idzie, wysokiej ceny. Z czego wynika? Z braku pyłu i niewielkiej ilości patyczków oraz równo przyciętych, ładnych listków? Być może. Niestety nie ma to większego przełożenia na walory smakowe. Te są oczywiście akceptowalne, lecz w cenie La Merced można moim zdaniem można znaleźć coś lepszego. 

Ocena końcowa: 6.5 / 10

Nazwa: La Merced de Campo
Producent: Las Marias
Kraj pochodzenia: Argentyna
Orientacyjna cena w Polsce: 25-30 zł

 

Dodaj komentarz